rajapintary

Rajapinta ry:n vuosikokous – Annual General Meeting 28.11.2022

Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous järjestetään maanantaina 28.11.2022 klo 17.00 alkaen Zoomissa.

Hyvä rajapintalainen, yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous järjestetään maanantaina 28.11.2022 klo 17.00 alkaen Zoomissa. Zoom-linkki on toimitettu jäsenille sähköpostitse. Jos et ole saanut linkkiä, voit tiedustella sitä suoraan hello [at] rajapinta.co.

Yhdistyksen vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, mm. vuoden 2021 toiminta, toimintasuunnitelma vuodelle 2023 sekä uusien jäsenten valitseminen hallitukseen. Materiaalit ovat nähtävillä kokouksessa sekä yhdistyksen verkkosivuilla.

Kokouksen esityslista

1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa sekä varapöytäkirjantarkastaja ja kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien lausunto vuodelta 2021
6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle 2021 sekä muille vastuuvelvollisille
7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio vuodelle 2023
8. Vahvistetaan varsinaisten jäsenten liittymis- ja jäsenmaksun suuruus sekä kannattajajäsenten liittymis- ja kannattajajäsenmaksun suuruus
9. Valitaan hallitus 5 §:n mukaan
10. Valitaan yksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja vuodelle 2023
11. META

Yhdistyksen säännöt täällä: https://rajapinta.co/association/association-saannot/

Yhdistys etsii uusia hallituslaisia ja rahastonhoitajaa kaudelle 2023-2024. Mikäli olet kiinnostunut toimimaan yhdistyksemme hallituksessa, ole yhteydessä puheenjohtajiin ennen kokousta: chair@rajapinta.co. Vastaamme mielellämme kysymyksiin aiheesta!


Dear Rajapinta member,

The association’s General meeting will be held on Monday 28th of November at 5 p.m. on Zoom. The Zoom link has been sent to association members via email. If you have not received the link, you can email us at hello [at] rajapinta.co. Please note that the meeting will be held in Finnish.

During the General meeting, we will discuss topics as stated in the association’s charter, e.g., the annual plan for 2023 as well as the election of new members to the executive committee. You can take a look at the materials here:

We need new board members and a new treasurer from the beginning of 2023. If you consider applying for these positions please feel free to contact us at chair@rajapinta.co. We are happy to answer any questions regarding board member work!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: