rajapintary

Rajapinta ry:n vuosikokous ja pikkujoulut 16.12.2021 – Annual General Meeting 16.12.2021

Hyvä Rajapinta ry:n jäsen, olet lämpimästi tervetullut yhdistyksen vuosikokoukseen 16.12.2021 kello 18:30 Zoomissa. Linkki on toimitettu kaikille jäsenille suoraan sähköpostitse – tarvittaessa voit tiedustella sitä hello at rajapinta.co

Yhdistyksen puolesta mahtavaa syyskauden loppua 2021! Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous järjestetään torstaina 16.12.2021 klo 18.30 alkaen Zoomissa. Kokouksen jälkeen (n. klo 20 alkaen) nautimme samassa Zoomissa virtuaaliglögejä pikkujoulujen hengessä.

Yhdistyksen kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, mm. vuoden 2020 toiminta, toimintasuunnitelma vuodelle 2022 sekä uusien jäsenten valitseminen hallitukseen. Materiaalit ovat nähtävillä kokouksessa sekä täällä yhdistyksen verkkosivuilla.

Kokouksen esityslista:

 1. Kokouksen avaus
 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa sekä varapöytäkirjantarkastaja ja kaksi ääntenlaskijaa
 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien lausunto vuodelta 2020
 6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle 2020 sekä muille vastuuvelvollisille
 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio vuodelle 2022
 8. Vahvistetaan varsinaisten jäsenten liittymis- ja jäsenmaksun suuruus sekä kannattajajäsenten liittymis- ja kannattajajäsenmaksun suuruus
 9. Valitaan hallitus 8 §:n mukaan
 10. Valitaan yksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja vuodelle 2022
 11. META

Yhdistyksemme tarvitsee uuden rahastonhoitajan vuodesta 2022 alkaen. Mikäli olet kiinnostunut toimimaan yhdistyksen kirstunvartijana, ole yhteydessä ennen kokousta chair (at) rajapinta.co. Vastaamme myös mielellämme kysymyksiin aiheesta!


Dear members of Rajapinta ry.,

Welcome to take part in the last activities of 2021 for the Rajapinta-association! Here is information for the upcoming General meeting that is held virtually on Thursday, December 16th 2021 at 6.30 pm on Zoom. After the meeting (around 8 pm) we continue in the same Zoom and have a small social event in the form of Pikkujoulut.

During the General meeting, we will discuss topics as stated in the association’s charter, e.g. as the annual plan for 2022 as well as the election of new members to the executive committee. The materials (in Finnish) are available here on the association’s website.

We need a new treasurer from the beginning of 2022. If you consider applying for that position please feel free to contact us at chair (at) rajapinta.co. We are happy to answer any questions regarding working in the association!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: