rajapintary

Rajapinta ry:n vuosikokous ja pikkujoulut 17.12.2020 – Annual General Meeting 17.12.2020

Hyvä Rajapinta ry:n jäsen, olet lämpimästi tervetullut yhdistyksen vuosikokoukseen 17.12.2020 kello 15:00 Zoomissa. Linkki on toimitettu kaikille jäsenille suoraan sähköpostitse – tarvittaessa voit tiedustella sitä hello at rajapinta.co.

Yhdistyksen kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, mm. toimintasuunnitelma 2021 sekä uusien jäsenten valitseminen hallitukseen. Hallituksen valinnan lisäksi kokouksessa perustetaan yhteisen keskustelun pohjalta toimikuntia tukemaan hallituksen työtä.

Materiaalit ovat nähtävillä kokouksessa sekä alla olevien linkkien kautta.

Kokouksen esityslista:
1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa sekä varapöytäkirjantarkastaja ja kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien lausunto vuodelta 2019
6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle 2019 sekä muille vastuuvelvollisille
7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio vuodelle 2021
8. Vahvistetaan varsinaisten jäsenten liittymis- ja jäsenmaksun suuruus sekä kannattajajäsenten liittymis- ja kannattajajäsenmaksun suuruus
9. Valitaan hallitus 5 §:n mukaan
10. Valitaan yksi toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja vuodelle 2021
11. META

Mikäli olet kiinnostunut yhdistyksen hallituksen tai toimikuntien jäsenyyden hakemisesta, mutta et pääse paikalle kokoukseen, otathan yhteyttä ennen kokousta (chair at rajapinta.co). Vastaamme myös mielellämme kysymyksiin aiheesta!

Kokouksen jälkeen Pikkujoulut Rajapinnan GatherTownissa.Dear Rajapinta member, we invite you to your annual general meeting on Dec 17, 2020 at 3pm sharp on Zoom. The link has been sent to all members directly via email.

In the meeting, we will discuss topics as stated in the association’s charter, e.g. as the annual plan for 2021 as well as election of new members to the executive committee. The materials (in Finnish) will be available later next week here on the association’s website.

If you consider applying for a position in the executive committee but cannot attend the meeting, please contact us at (chair at rajapinta.co). We are also happy to answer any questions regarding committee work.

After the meeting it’s Pikkujoulu time in Rajapinta GatherTown! Join the FB event for more details to come:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: